O katalogach reklamowych

Katalog reklamowy jest obecnie bardzo popularną wersją przedstawienia klientowi oferty firmy. Jest to bardzo cenne zwłaszcza w sytuacji, w której klient potrzebuje dłuższej chwili do namysłu bądź nie jest w stanie podjąć decyzji od razu. Katalogi reklamowe dają mu możliwość zaznajomienia się ze wszystkimi dostępnymi w ofercie produktami w wolnej chwili, w zaciszu własnego domu. Jest to cenne zwłaszcza dla osób, które wolą tradycyjne formy i nie przepadają za buszowaniem w sieci.

Jak zaprojektować dobry katalog reklamowy?

Projektując katalog reklamowy, najlepiej jest postawić się w sytuacji odbiorcy i zadać sobie pytanie: „Co mogłoby mnie zainteresować?”. Warto pamiętać, że w dużej mierze to od sposobu prezentacji towaru w katalogach będzie zależało to, czy klient zdecyduje się na skorzystanie z oferty. Dobrym sposobem prezentacji towaru w katalogach jest oddziaływanie na ludzkie emocje i potrzeby. Przykładowo, przy katalogu dotyczącym kominków warto skupić się nie tylko na ich szczegółach technicznych, ale trzeba postarać się ukazać klientowi wizję spędzania romantycznych wieczorów przy ogniu, mroźnych dni w ciepłym fotelu z książką przy kominku… Ludzie są emocjonalni i warto to wykorzystać przy projektowaniu katalogów reklamowych.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i w przypadku katalogów także jest to prawdą. Klient bardzo często już po lekturze pierwszej strony jest w stanie zadecydować, czy ma ochotę na dalsze zgłębianie treści. Pierwsza strona powinna być szczególnie przemyślana i stanowić coś w rodzaju wizytówki katalogu.

Jak wydrukować katalog reklamowy?

Najłatwiejszą opcją jest skorzystanie z usług uznanej drukarni. Można wybrać jedną z działających stacjonarnie, bądź skorzystać z usługi online. Po przekazaniu swojego projektu do realizacji należy zdecydować, jaki rodzaj papieru zostanie wykorzystany do wydruku. Istotny jest także termin realizacji, bowiem im jest on szybszy, tym bardziej w górę wzrasta cena usługi. Niektóre drukarnie mogą stworzyć gotowe katalogi już w 24 godziny, ale jest to usługa ekstra płatna.