Drukowanie ulotek krok po kroku

Każda prężnie rozwijająca się firma potrzebuje sporego zapasu ulotek. Wynika to z konieczności ciągłego kontaktu z klientem, aby nie zapomniał o naszych produktach. Jest to też świetny sposób, na powiadomienie potencjalnych klientów o nowościach w naszej ofercie. A na pewno tańszy, niż tradycyjna reklama.


Gdzie drukować ulotki?

Wszystko zależy od tego, jakiej jakości mają być zaprojektowane przez nas ulotki online. Liczy się także ich ilość.
Jeśli potrzebujemy tylko kilku lub kilkunastu, to na pewno taniej i szybciej będzie je wydrukować na własnej drukarce. Bowiem opłacalność inwestycji zaczyna się od tysiąca sztuk i więcej. Minusem jest słaba jakość i papieru i wydruku.

Drukarnie online najlepsze?

Jeśli zależy nam na czasie, dobrej jakości wydruku oraz wysokiej jakości papieru, to drukarnie online są najlepszym wyjściem. Wszystko załatwiamy w domu. Zaczynając od zaprojektowania ulotki online, po wysłanie poprzez stronę pliku i zlecenia wydruku (wystarczy kliknąć „zleć” albo „dodaj do zlecenia”).

Drukarnie mają bardzie wiele zniżek dla osób, które drukują w dużych ilościach (czyli powyżej tysiąca). Bardziej się opłaca zlecić wydrukowanie kilku tysięcy sztuk. Są wtedy większe rabaty, które wszyscy tak bardzo lubimy.
Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości obejrzenia papieru przed wydrukiem. Jeśli jest to nasze pierwsze spotkanie z drukarnią, warto się wybrać osobiście do najbliższej i zobaczyć jak dane rodzaje papieru wyglądają. A mogą się różnić grubością, fakturą czy połyskiem.

Wybór odpowiedniej drukarni jest jednym z ważniejszych kroków do uzyskania dobrych ulotek. Jednak warto poświęcić troszkę czasu i dowiedzieć się, jak dany papier wygląda, czy sama drukarnia ma pozytywne opinie klientów oraz czy jej oferta jest konkurencyjna.

A przede wszystkim, czy jakość wydruku jest zawsze na najwyższym poziomie. Nie bójmy się też zareklamować złego wydruku. Ostatecznie wszystko może być zaprojektowane idealnie, ale jeśli maszyna się zbuntuje, to nic z doskonałych ulotek nie wyjdzie. Byle tylko drukarnia sama zaproponowała dodruk. Bez użycia perswazji siłowej.