Jak zaprojektować i wydrukować koszulki z nadrukiem?

Koszulki z nadrukiem noszą wszyscy, jednak zdecydowana większość osób kupuje gotowe wyroby. Coraz większym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się koszulki, których szata graficzna została zaprojektowana przez noszące je osoby. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ z jednej strony stanowi wizję artystycznego przekazu, z drugiej natomiast jest odzwierciedleniem zamiłowań i gustu danego użytkownika.

Nie ulega wątpliwości, że sposób projektowania koszulek z nadrukiem jest uzależniony przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Inspiracje można czerpać z jednej strony z natchnienia, z drugiej natomiast skorzystać z gotowych aplikacji online, dzięki którym istnieje możliwość połączenia wybranych elementów graficznych z konkretnymi napisami. Koszulki z nadrukiem można wykonać domowym sposobem lub zlecić profesjonalistom.

Jakie rozwiązanie będzie lepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Zaprojektowana przez siebie i wydrukowana we własnym zakresie koszulka to powód do dumy i satysfakcji, jeżeli jeszcze jej jakość nie odbiega od standardów, to jest to tym większy sukces. Zawodowy grafik czy drukarz wykona dzieło perfekcyjnie i z pewnością spełni ono oczekiwania zleceniodawcy, jednak nie będzie tego dreszczyku emocji, który towarzyszy temu, gdy koszulki z nadrukiem są wyrabiane własnym sumptem.

Jeżeli nadruk na koszulce ma być jej ozdobą, to warto poświęcić nieco więcej czasu na wykonanie starannego projektu, ponieważ tylko wtedy będzie ona naprawdę atrakcyjna. Jej walory będą tym bardziej wyeksponowane, kiedy wykonany we własnym zakresie projekt stanie się – może niekoniecznie arcydziełem – ale będzie stał na wysokim poziomie. Nadruk na koszulce można wykonać za pomocą folii, należy jednak przestrzegać określonych zasad, uzależnionych od tego, czy jest ona ciemna czy jasna. W przypadku jasnej koszulki folię należy przyłożyć bezpośrednio do materiału, natomiast przy ciemnej koszulce nadruk odrywa się od folii i nakłada grafiką do góry, pamiętając o zakryciu go papierem ochronnym.