Naklejki na samochody każdego rodzaju

Dla większości osób samochód to po prostu środek lokomocji służący z do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Auta są najczęściej bezosobowe, po prostu stoją przed nami i za nami w korku lub mijają nas na drodze i najczęściej już po chwili nie pamięta się ich marki ani nawet koloru. Część użytkowników aut traktuje je jednak personalnie i wykorzystuje jako powierzchnię do wyrażenia własnych poglądów, osobowości czy reklamowania firmy. Jest na to prosty sposób – naklejki na samochody.

Istnieją setki, a nawet tysiące wzorów naklejek na samochody. Tuningowe, ozdobne, muzyczne, wyrażające poglądy, śmieszne i cała masa innych. Jeżeli wśród setek innych nie znajdzie się niczego odpowiedniego, można zaprojektować naklejkę samemu lub zlecić projekt i wykonanie zajmującej się tym firmie. Jest to opcja nieodzowna, jeśli naklejka ma być reklamą firmy i mieć duże wymiary. Przy projektowaniu naklejki na samochód trzeba przede wszystkim dokładnie znać wymiary i położenie miejsca, na którym ma się znaleźć. Nie jest to problem, jeśli ma to być np. logo ulubionego zespołu umieszczone na zderzaku czy bagażniku. Sprawa komplikuje się jednak, gdy naklejka ma przechodzić przez bok samochodu, gdzie są otwierane drzwi, uformowana blacha, błotniki, klamki i inne utrudnienia. Projekt wymaga przede wszystkim wyskalowania auta w programie graficznym. Po wyskalowaniu praca jest już znacznie łatwiejsza i wymaga już tylko odpowiedniego rozplanowania elementów graficznych na projekcie.

Wydruk naklejki najlepiej jest oczywiście zlecić firmie, która zajmuje się tym w sposób profesjonalny. Szczególnie wtedy, jeśli projekt ma nieregularne kształty i wymaga podzielenia na części. Wycinanie odbywa się przy użyciu plotera tnącego, co gwarantuje precyzyjne odwzorowanie wymiarów. Wydruk jest czynnością, od której zależy trwałość naklejki, dlatego wykorzystuje się do tego odpowiedniej jakości farby i specjalne techniki. Naklejki na samochody muszą przede wszystkim być odporne na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV.