Zawieszki na drzwi

Przekaz, jeśli ma być skuteczny, wcale nie musi być długi. Wystarczy, że w sposób konkretny będzie eksponować to, co chcemy przekazać. A najlepszym tego przykładem są zawieszki na drzwi, które możemy spotkać w różnego rodzaju instytucjach, hotelach, pensjonatach czy sklepach.

Skuteczność zawieszek

Zawieszki na drzwi nie od dzisiaj znajdują szerokie zastosowanie. Możemy spotkać je na drzwiach zawieszki na drzwi dla hoteluhotelowych, czy w urzędach. Najczęściej zawierają krótką informację, typu „nie przeszkadzać” czy „nie wchodzić”. Zazwyczaj też są na tyle skuteczne, że nie decydujemy się na złamanie zakazu, który na ich widnieje. Wiemy bowiem, że ich obecność jest efektem pewnego stanu rzeczy, w który nie należy ingerować swoją nachalnością.

Jak zaprojektować zawieszkę?

To pytanie z pozoru jest bardzo proste. Należy jednak pamiętać, że tworząc jakikolwiek element wyposażenia wnętrza, należy zachować spójność, jeśli chodzi o identyfikację wizualną. Jeśli więc dane miejsce cieszy się nieposzlakowaną opinią, a jednocześnie jest miejscem podkreślającym swoją powagę, zawieszka również musi być poważna. Nie będzie na niej miejsca na śmieszne znaczki czy zabawę kolorami. Wszystko musi być stonowane, aby oddawało w pełni charakter miejsca. Jeśli natomiast zawieszka projektowana jest dla hotelu, który cieszy się opinią miejsca pełnego pozytywnych emocji i zabawy, projekt nie powinien być nudny. Niech będzie dopełnieniem rozrywkowego charakteru.

Materiał, z jakiego wykonuje się zawieszki na drzwi

Obok projektu, bardzo ważne staje się również to, z jakiego materiału zawieszka jest wykonana. Jej intensywne użytkowanie, a także fakt, że każdego dnia narażona będzie ona na działanie różnych czynników, w tym zabrudzenia, wymusza wręcz na producentach stosowanie materiałów, które pozwolą zawieszce zachować jej trwałość na bardzo długo.

Jeśli i Ty myślisz o zawieszkach, które ułatwią funkcjonowanie Twojego obiektu, a Twoim klientom czy gościom zapewnią większy komfort, poproś o ich zaprojektowanie. Szybko przekonasz się, że te małe z pozoru rzeczy potrafią bardzo skutecznie działać.