butelka i zawieszka

Zawieszki na butelki

Człowiek od wieków nosi w sobie potrzebę czynienia przestrzeni wokół siebie piękniejszą. Dlatego też, gdy to tylko możliwe, dekorujemy wszystko, co nas otacza. Sięgamy po rozwiązania, które wywołują w nas pozytywne emocje i pozwalają krótkie chwile uczynić po prostu ciekawszymi. A doskonałym przykładem na to są zawieszki na butelki, tak często wykorzystywane podczas dekoracji alkoholu weselnego.

Zawieszki na butelki pasujące do reszty dekoracji

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy takie właśnie zawieszki zamówić na własne potrzeby, musimy w pierwszej kolejności pamiętać, że powinny być one dopełnieniem pozostałych elementów dekoracji. Dlatego też nie zapomnijmy powiedzieć projektantowi, żeby wykonał dla nas zawieszki w kolorystyce, w jakiej dekorowana będzie sala. Dobrze też, jeśli na przykład stawiamy na konkretny gatunek kwiatów, poprosić o te same kwiaty na zawieszce.

Czytelna i elegancka

Zawieszki na butelki muszą być przede wszystkim eleganckie, a także czytelne, jeśli wykonane są z papieru. Na takich zawieszkach umieszczane są bowiem zazwyczaj jakieś wiersze, czy życzenia skierowane do Młodej Pary. Ich obecność nie powinna więc pozostać niezauważona. Wielkość druku musi być więc taka, aby każdy mógł odczytać to, co na ich zostało napisane. Należy więc zwrócić uwagę na to, aby litery były wyraźne na tle. Muszą być więc dobrane, i pod kątem kolorystyki, i pod kątem czcionki.

Kokarda czy papier z wierszem?

O tym, czy zawieszki na wesele mają być wykonane wyłącznie ze wstążki, czy być połączeniem wstążeczki i karteczki z wierszykiem, powinniśmy zdecydować my sami. Określając nasze preferencje producentowi, mamy pewność, że ostatecznie otrzymamy produkt, który doskonale wpisze się w nasze oczekiwania. Zawsze też należy podać jak najwięcej szczegółów, jeśli chodzi o pozostałe elementy dekoracji. Wtedy łatwiej będzie nam wybrać zawieszki, które będą spójne z całą koncepcją.

Jeśli chcesz, aby alkohol na Twoim weselu podawany był w eleganckim stylu, zdecyduj się na zawieszki, które dodadzą mu odrobiny subtelności. Szybko przekonasz się, że to był naprawdę dobry pomysł.