Jak zaprojektować i wydrukować notesy dla małej kawiarni

Podstawowym narzędziem pracy każdego kelnera, oprócz tacy kelnerskiej, są oczywiście notesy do zapisywania zamówień od klientów. Najbardziej profesjonalnie wygląda, gdy notes taki zostanie zaprojektowany specjalnie pod potrzeby kawiarni. Wydawać by się mogło, że to nieistotny szczegół, a jest wręcz przeciwnie. W momencie składania zamówienia klient ocenia nie tylko sposób pracy kelnera, ale również ma okazję zauważyć, gdzie zapisywane są jego życzenia – jeśli dostrzeże na takim notesie logo kawiarni i jej charakterystyczne kolory, z pewnością poczuje się doceniony.

Drukarnie bardzo chętnie przyjmują zamówienia na notesy kelnerskie – zarówno ich projektowanie, jak i wydruk. Rzecz jasna drukuje się ich wówczas większą ilość – minimum kilkaset sztuk. Biorąc jednak pod uwagę, że każdy kelner powinien mieć własny notes, kelnerów pracuje kilku w ciągu dnia, i każdy zużywa codziennie po kilkanaście lub kilkadziesiąt kartek z takiego notesu – tak duże zamówienie to zapas notesów na kilka miesięcy. Warto więc pokusić się o projekt i wydruk większej ilości notesów kelnerskich, które mają zapewnić naszej kawiarni większą renomę.

W przypadku notesu kelnerskiego bardzo istotna jest okładka, która będzie widoczna dla klientów w trakcie procesu składania zamówienia. Same kartki powinny mieć delikatnie widoczne logo u góry lub w jednym z górnych rogów – by żadne grafiki ani ilustracje nie pogarszały widoczności zamówienia. Objętość takiego notesu powinna wynosić około 100-200 kartek, a jego szerokość i wysokość powinna być taka, by wygodnie mieścił się on w dłoni. Dzięki temu praca z notesem będzie wygodna i sprawna.

Najczęściej wykorzystuje się w takich notesach twardą okładkę, do której przykleja się kolejną partię samoprzylepnych notesów po wykończeniu poprzedniej puli. Dobrym wyborem jest okładka z miejscem na przyczepienie długopisu – warto zamówić w dobrej agencji reklamowej również partię firmowych długopisów, idealnie usprawniających pracę kelnerów. Takie notesy kelnerskie świadczą o profesjonalizmie każdej kawiarni!