Wizytówki dla dj’a

Czy istnieje jeden uniwersalny wzór wizytówek, który można wykorzystać, tworząc projekt dla każdego klienta, bez względu na to, w jakiej branży pracuje i czym się na co dzień zajmuje? Raczej nie. Bo wizytówka ma być odzwierciedleniem tego, kto na niej widnieje. Dlatego też zawsze warto tworzyć ją od podstaw.

Jak stworzyć wizytówkę dla dj’a?

DJ – to postać, która jednoznacznie kojarzy się nam z dobrą zabawą. Dlatego też trudno jest nam sobie wyobrazić, żeby miał na przykład wizytówkę utrzymaną w identycznym stylu, co osoba zajmująca się usługami pogrzebowymi, lub psychiatra. Jego wizytówka, musi być jak on sam – emanować pozytywną energią, choć z drugiej strony nie może być chaotyczna, by nikt nie odebrał DJ’a jako osoby, z którą trudno jest nawiązać rzeczową współpracę. Trzeba więc zachować harmonię pomiędzy lekką a rzeczową formą wizytówki.

Zabawa kolorami i wzorami

DJ, jako osoba związana z branżą rozrywkową, jednoznacznie kojarzy się z zabawą. Dlatego też projektanci tworząc wizytówki dedykowane tej właśnie branży powinni bawić się kolorami i wzorami. Ważne tylko, aby w zabawie tej kierować się poczuciem smaku. Projekt powinien być bowiem radosny, ale z drugiej strony musi też być przyjemny w odbiorze. Jeśli to będzie przysłowiowy misz–masz, wizytówka nie zrobi na nikim dobrego wrażenia. Reasumując, powinien być to „uporządkowany bałagan”.

Co na takiej wizytówce powinno się znaleźć?

Wszystkie informacje, które pomogą potencjalnemu klientowi podjąć decyzję i nawiązać kontakt. A to znaczy, że należy nie tylko podać adres, ale również specjalizację, jeśli dj w czymś rzeczywiście się specjalizuje. Dobrze jest też na zachętę rzucić jakieś chwytliwe hasło. Gdy wystąpi ono w towarzystwie fajnej i ciekawej grafiki, może zdziałać prawdziwe cuda, zachęcając do skorzystania z usług tego dj’a.

Gdy mówimy, że coś jest naszą wizytówką, mamy a myśli, że doskonale oddaje nasz charakter. I tym odniesieniem zawsze powinien kierować się projektant. Wizytówka ma być pigułką, w której zawiera się to wszystko, co DJ swoją osobą prezentuje.