Jak projektować torby reklamowe z nadrukiem?

Współczesna zaawansowana technologia pozwala na drukowanie na rozmaitych przedmiotach. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia i zasobność portfela. Przykładem jest bardzo popularny obecnie nośnik reklamy, jaką są papierowe torby reklamowe. W dzisiejszych czasach każdy może wypuścić swoją własną serię toreb, na których można umieścić ciekawy projekt graficzny. Poniżej znajduje się kilka informacji praktycznych, które skierowane są do osób zainteresowanych produkcją papierowych toreb reklamowych na użytek swojej własnej firmy.

Jak projektować torby papierowe?

Papierowe torby reklamowe to stosunkowo prosty do zaprojektowania przedmiot. Nadrukowuje się na torby z nadrukiemnich w większości przypadków takie elementy jak logo firmy, hasło reklamowe czy prostą grafikę związaną z działalnością firmy. Najważniejszą zasadą jest „mniej znaczy więcej”. Torby reklamowe muszą być dobrze widocznie z większej odległości, im prostszy więc będzie nadruk, tym przekaz będzie czytelniejszy i lepiej zauważalny. Nadruki są zwykle umieszczanie w centralnej części torby, tak aby nadruk był dobrze wyeksponowany i przyciągał wzrok.

Czerń i biel czy kolor?

Cena wykonania nadruku w dużej mierze będzie zależeć od tego ile kolor będzie wykorzystanych do naniesienia zdobienia. Najczęściej używa się do tego techniki tampon druku. Większość papierowych toreb reklamowych zdobiona jest jednym kolorem. Gdy kolor papieru, z którego jest wykonana torba jest jasny – wybiera się czarny kolor farby. Natomiast gdy torba jest czarna, granatowa lub brązowa – dobrze wyglądają jasne barwy, takie jak biel. Istnieje możliwość wykonania złotego lub srebrnego nadruku.

Jak zaprojektować nadruk?

Druk należy projektować biorąc pod uwagę rozmiar torby papierowej. Im jest większa, tym na więcej detali można sobie pozwolić. Plik z projektem graficznym musi być wyeksportowany w odpowiednim formacie, tak aby drukarz był w stanie bez problemu wprowadzić go do swojego programu i odpowiednio nanieść wzór. Najczęściej chodzi tutaj o grafikę wektorową.