Naklejki z folii – najczęstsze sposoby wykorzystania

Przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po mniej oczywiste formy reklamy. Sposobem na zwrócenie uwagi klientów mogą być naklejki z folii, którymi okleja się witryny sklepowe czy samochody. Pozostaje jednak kwestia, na jakiej folii i jaką techniką wykonać nadruk, aby z był on trwały, a jednocześnie nie niszczył lakieru samochodu w przypadku reklam naklejanych bezpośrednio na pojazd.

Naklejki z folii do stosowania na zewnątrz

Wybierając naklejki reklamowe z folii w drukomat.pl, które będą stosowane jako nośnik reklamowy w zewnętrznych witrynach sklepowych czy na pojazdach, należy pamiętać o tym, aby sam nadruk wykonany był z wykorzystaniem wysokiej jakości atramentu odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Zwiększa to trwałość reklamy na folii, a jednocześnie wydłuża jej żywotność. Przy wyborze naklejek na szyby niektórzy producenci tworzą je również jako naklejki lewoczytelne. Takie naklejki nakleja się od wewnątrz, a dzięki „odwróconemu” tekstowi klienci przebywający na zewnątrz punktu handlowego są w stanie odczytać przekazy reklamowe.

Nie tylko folia samoprzylepna

Choć do stworzenia naklejki z folii wykorzystuje się folię samoprzylepną, to można je również dodatkowo zabezpieczyć sięgając np. po laminat. Naklejki laminowane bardzo często są również docinane do kształtu samej reklamy. Oprócz folii laminowanej do produkcji naklejek z folii wykorzystuje się także folię odblaskową. Zwykle reklamę w postaci naklejek spotyka się na pojazdach lub w witrynach sklepowych, jednak niektórzy klienci zamawiają także naklejki z folii, które mają być przyklejone na podłodze w sklepie. Takie naklejki zabezpiecza się z kolei laminatem podłogowym. Najnowsze trendy wśród naklejek z folii, które mają być naklejone na samochodach, helikopterach czy innych rodzajach pojazdów, wykorzystują także folię magnetyczną. W tym przypadku folia samoprzylepna nanoszona jest na folię magnetyczną, którą można bardzo łatwo przyklejać i zdejmować z pojazdu bez mikrouszkodzeń na lakierze.

Wiele drukarni, specjalizujących się w oferowaniu drukowanych materiałów na różnych nośnikach, oferuje także naklejki do samodzielnego naklejania. Ten rodzaj naklejek będzie wykonany na papierze samoprzylepnym i najczęściej kojarzy się z etykietami produktowymi czy vlepkami.