papierowe torby reklamowe

Jaką torbę reklamową wybrać?

Skoro czytasz ten tekst, prawdopodobnie wiesz, jak ważne są torby reklamowe w promocji firmy. Poniżej opiszemy Ci najważniejsze rodzaje toreb – uwzględniając ich zastosowanie, format i materiał, z jakiego są wykonane.

Zastosowanie toreb reklamowych

Torby reklamowe przydadzą się niemal w każdej firmie. Uwzględniając je w pakiecie materiałów firmowych, zyskasz przydatny element, wspierający promocję firmy. Torby firmowe będą najlepszą oprawą prezentów, materiałów reklamowych lub szkoleniowych. Doskonale sprawdzają się także do pakowania dań na wynos, w drogeriach lub delikatesach. Są niezastąpione na targach szkoleniach i rozmaitych eventach. Można w nich wręczać podarki, nagrody lub pakiet próbek naszych produktów. Powoli mija era foliowych toreb reklamowych, są wypierane przez bardziej stylowe i ekologiczne, papierowe odpowiedniki. Na jakich materiałach warto drukować torby firmowe?

Papierowe torby reklamowe z zadrukiem

Te są eleganckie, ponadczasowe i bardzo praktyczne. Do tego druk na torbie papierowej wygląda naprawdę imponująco, dokładnie oddając kolory brandowe. Fotograficzna jakość druku w połączeniu z ciekawym projektem i grubym papierem – stworzą naprawdę prestiżową oprawę prezentów, gadżetów firmowych lub produktów. Papierowe torby różnią się jednak zarówno formatem, formą, jak i podłożem.

Najpopularniejszymi torbami prezentowymi są papierowe torby foliowane z nadrukiem. Wyróżnia je doskonała ostrość kolorów i błyszcząca, efektowna warstwa zewnętrznej folii. Aby projekt wyglądał jeszcze lepiej, można do niego dopasować kolor sznurków – bawełnianych lub tych ze skręcanego papieru. Tego typu torby mają różne formaty – od małych toreb na biżuterię, przez te w formacie A4 i A5 – na dokumenty i materiały reklamowe, jak i duże torby oraz te na wino.

torby papierowe, torby reklamowe

Kraftowe torby reklamowe

Innym rodzajem papierowych toreb są torby w stylu eko – czyli te drukowane na podłożu kraftowym. Wyróżnia je nieco ascetyczny, designerski wygląd, sztywność i matowe wykończenie. Papierowe torby kraftowe występują albo w naturalnym kolorze (tzw. szarym prążkowanym), albo w wersji białej. Jeśli wybierzesz kolor naturalny, warto uwzględnić biały poddruk (dzięki niemu kolory będą intensywniejsze).

Torby firmowe w stylu eko wykorzystywane są zarówno jako torby na zakupy – w delikatesach, sklepach ze zdrową żywnością, jak i w ekskluzywnych drogeriach i modnych sklepach odzieżowych. Są eko, stylowe i gotowe na wiele pomysłów i zastosowań.

Bawełniane torby reklamowe

To wybór dla tych, którzy mają nieco większy budżet. Bawełniane torby są niemal dwukrotnie droższe od papierowych, ale za to znacznie trwalsze. Zadrukowując ją ciekawym projektem z logo, zyskasz naturalny, mobilny nośnik reklamowy. Bawełniane torby są rozchwytywane i uwielbiane przez klientów – i to po nie ustawiają się największe kolejki na targach lub eventach. Są najlepszą zdobyczą przy różnych imprezach kulturalnych, koncertach lub ciekawych konferencjach.

Ciekawą i  niezwykle trwałą alternatywą dla toreb bawełnianych są torby reklamowe wykonane z siatki banderowej (mesh). Te mają niezwykle trwały nadruk, są wodoodporne i niezastąpione – na plażę, siłownię lub w podróż w nieznane.