Funkcjonalne kalendarze do firmy

W każdej firmie i w każdym domu, czy to na ścianie, czy na biurku koniecznie musi znaleźć się kalendarz. Bez niego trudno będzie planować swoje obowiązki, wizyty i dalsze wydarzenia.

Uniwersalne kalendarze

 

Obecnie, wybór kalendarza wcale nie jest taki łatwy gdyż w ofercie wszystkich drukarni znaleźć można bardzo wiele ich modeli. Będą to na przykład ścienne kalendarze plakatowe, które są kolorowe z jednej strony. Mają duży format, ciekawą grafikę i bardzo często są listowane, by mogły być trwalsze i służyć przez cały rok. Drukowane są najczęściej na papierach kredowych o wyższych gramaturach, co daje ich wysoką jakość i pozwala na bardzo dobre odwzorowanie kolorystyczne. Podobnie wykonane są fotokalendarze, jednak te najczęściej są wieloplanszowe – jedne miesiąc znajduje się na jednej planszy, a wszystkie umieszczone są na poręcznej spirali (z haczykiem do przywieszenia na ścianę).

 

Kalendarze trójdzielny i jednodzielny

 

Są one podobne w wykonaniu, różnią się one jedynie liczną bloczków z miesiącami (odpowiednio – trzy albo jeden). Kalendarze te są niezwykle popularne w wielu firmach i instytucjach. Przyciągają uwagę kolorową główką i firmowo zadrukowanym podkładem. Druk odbywa się zazwyczaj na kartonie, który następnie zostaje pokryty lakierem dyspersyjnym. Na taki stabilny podkład nakleja się jeden lub trzy dwunastostronicowe kalendaria, i zakłada przeźroczystą taśmę z czerwonym okienkiem (które ma oznaczać dzień teraźniejszy).

W kalendarzu trójdzielnym znajdują się trzy oddzielne kalendaria (na miesiąc poprzedni, obecny i następny). Drukowane są one zazwyczaj na papierze offsetowym i przytwierdzane są do plecków za pomocą specjalnej taśmy klejącej lub spirali (w zależności od wyboru rodzaju kalendarza). Jeśli chodzi o kolorystykę, to główka może być wielobarwna, a standardowe kalendarium jest w kolorystyce czerwono – czarnej. Kalendarium środkowe – przeznaczone na aktualny miesiąc – jest zazwyczaj na innym tle niż dwa pozostałe. Takie kalendarze zawierają też numery tygodni czy informacje o imieninach, co jeszcze bardziej zwiększa juch użyteczność.